PEACE FOR EVER
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αμυντικη συνεργασια μεταξυ των μελων μας

Πήγαινε κάτω

Αμυντικη συνεργασια μεταξυ των μελων μας Empty Αμυντικη συνεργασια μεταξυ των μελων μας

Δημοσίευση  ροδος Τετ Δεκ 10, 2008 1:40 am

Γεια σας συμμαχοι...
Οπως βλεπουμε με το νεο εντισιον του παιχνιδιου θα γινει της ποπης...αυτο που εχω καταλαβει εγω σε οτι αναφορα την αμυντικη συνεργασια ματαξυ μας πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερη συννενοηση και κυριως μεταξυ των παικτων που βρισκονται κοντα δηλαδη διπλα ο ενας στον αλλον...και για το λογο αυτο προτεινω μια λυση η οποια δεν γνωριζω κατα ποσο μπορει να εφαρμοστει αλλα ειναι μια ιδεα πανω στην οποια ισως να μπορεσουν να αναπτυχθουν 10 αλλες καλυτερες(...ωραια τελειωσα με τον προλογο..¨))
Λοιπον σας δινω ενα παραδειγμα για αυτο που προτεινω το οποιο δεν ειναι αλλο απο αυτο της αμεσης επεμβασης σε περιπτωση εμπλοκης...
Ας πουμε οτι εγω δεχομαι επιθεση απο εναν παικτη ο οποιος θελει 1 ωρα για να φτασει σε εμενα...εγω στο ιδιο νησι που δεχομαι την επιθεση συγκατοικο με τον ιωαννη γτ(τυχαια παραδειγματα δινω)...επισης σε 2 αλλα νησια διπλα μου υπαρχουν αλλοι 2 συμμαχοι...ας πουμε ο σταγι και ο μιραζζζζ...αυτος που εχει την ευθυνη να με βοηθησει στην υπερασπιση ειναι ο ιωαννης γτ γιατι ειναι στο ιδιο νησι και μετα ο σταγι με τον ιωαννη γτ να ειναι σε ετοιμοτητα...ετσι οι σταγι και ιωαννης γτ θα μπορεσουν με τη σειρα τους να υπερασπιστουν τον ιωαννη γτ που υπερασπιζεται εμενα...και vise versa...βεβαια για να λοποιηθει αυτο πρεπει να υπαρχει ενας χαρτης πανω στον οποιο θα γνωριζουμε(η μια λιστα) ποιος βοηθαει ποιον και ποιοι εμπλεκονται...Επισης μια καλη τακτικη ειναι να χτιζουμε τις αποικιες μας σε νησια που υπαρχουν ηδη συμμαχοι μας για καλυτερη αλληλοκαλυψη...
Ετσι με αυτον τον τροπο θα εχουμε και θα αναγκαστουμε να κανουμε ολοι στρατο και ναυτικο για να υπερασπιζομαστε (οχι για επιθετικους αλλα για αμυντικους κυριως λογους) πρωτα τους συμμαχους μας και μετα τον ευατο μας...αυτα ειχα να σας προτεινω...ανοιξα αυτη την θεματικη ενοτητα γιατι πιστευω οτι το playland ths barbie τελειωσε και οτι το παιχνιδι γινεται σαφως πιο επιθετικο με τους καινουργιους κανονισμους...και παραδειγμα ειναι το οτι πλεον τα τειχη θα κοστιζουν πιο πολυ απο οτι κοστιζουν τωρα ...αυτο σημαινει οτι παικτες ισχυροι με μεγαλο αριθμο ποντων, πολεων(δηλαδη μπορουν να παραγουν πιο πολλες πρωτες υλες),ανηκοντας και σε μια μεγαλη συμμαχια εχουν πιο πολλες ελπιδες επιβιωσης απο οτι οι μικροι παικτες...
το τελευταιο δεν σημαινει οτι οι μικροι παικτες δεν μο\πορουμε να επιβιωσουμε...μπορουμε με σωστο συντονισμο και σωστη συνεργασια και πανω απο ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ και κατανοηση ο ενας για τον αλλον...

αυτα cyclops

ροδος
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης